دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024
ورود و خروج بیش از 3 هزار شهروند خارجی به افغانستان

به گزارش ایراف؛ اداره ملی آمار و اطلاعات افغانستان اعلام کرده است که در یک ماه گذشته ورود و خروج ۳ هزار و ۱۴۳ شهروند خارجی از طریق گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌های این کشور را ثبت کرده است.

آمارهای ثبت شده نشان می‌دهد که در اردیبهشت ماه امسال به‌شمول ۲۵ زن، هزار و ۶۴۳ نفر وارد افغانستان شده و  هزار و ۴۷۵ تن دیگر از شهروندان خارجی از این کشور خارج شده‌اند.

براساس آمارها بیش‌ترین ورود و خروج اتباع خارجی از طریق گذرگاه ولایت نیمروز، گذرگاه تورخم، گذرگاه حیرتان و فرودگاه‌های مزارشریف و کابل صورت گرفته است و آمارها نشان می‌دهد که بیش‌ترین افراد وارد شده به افغانستان به‌منظور سیاحت و کار وارد کشور شده‌اند.

طالبان درحالی آمار مربوط به ورود و خروج اتباع خارجی به افغانستان را ارائه می‌کنند که در روزهای گذشته داعش خراسان گروهی از گردشگران خارجی را در ولایت بامیان هدف قرار داد.

در این حمله سه شهروند اسپانیایی جان خود را از دست دادند و سه شهروند افغانستان نیز کشته شدند.

تحلیل‌گران این حمله داعش خراسان را حمله به صنعت گردشگری افغانستان دانستند.

پس از بازگشت طالبان به قدرت در افغانستان طالبان تلاش کردند تا با ایجاد فضای امن در کشور شرایط را برای حضور گردشگران خارجی در افغانستان فراهم کنند. اما حالا با حمله داعش به شهروندان خارجی در بامیان آینده صنعت گردشگری در افغانستان با شرایط پیچیده‌ای روبرو شده است.

درباره ی کشته و زخمی شدن چند نفر در حمله بر گردشگران خارجی در بامیان بخوانید.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=22265

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها