پنج‌شنبه 4 اسد/مرداد 1403 برابر با Thursday, 25 July , 2024
نخستین جلسه هماهنگی استانداران استان‌های همجوار با افغانستان

اولین جلسه هماهنگی استاندران استان‌های همجوار با افغانستان و مسئولین دستگاه‌های متولی با حضور نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان در سال ۱۴۰۳ در مشهد برگزار شد.

به گزارش ایراف؛ امروز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت در جلسه‌ای با حضور حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان، استاندار خراسان رضوی، معاون امنیتی فرماندهی انتظامی کشور و شماری دیگر از مسئولان استان‌های همجوار با افغانستان اولین جلسه هماهنگی میان استانداران و مسئولان دستگاه‌های متولی در حوزه افغانستان در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

با توجه به یادداشت تفاهم امضا شده بین جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در سفر ملا برادر؛ معاون اقتصادی نخست‌وزیر کشور افغانستان به ایران در آبان ماه سال گذشته و دستور ویژه رییس جمهور به منظور  تسهیل در روند تجاری بین دو کشور اولین جلسه هماهنگی استاندران استان‌های همجوار با افغانستان و مسئولین دستگاه‌های متولی با حضور نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان در مشهد برگزار شد.

هدف از برگزاری این جلسه هم افزایی و اتخاذ تصمیمات واحد و راهبردی در توسعه روابط با کشور افغانستان بیان شده است.

بررسی مسائل و مشکلات حمل و نقل؛ ترانزیت، تجارت، منطقه آزاد چابهار و بررسی مسائل ریلی میان افغانستان و ایران از جمله موضوعات مورد بررسی در این جلسه است.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=18045

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها