یکشنبه 24 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 13 July , 2024
عزم مقامات حکومت سرپرست افغانستان برای توسعه روابط اقتصادی

رییس ترانزیت بین الملل وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست افغانستان در جریان بازدید هیات اقتصادی این کشور از بندر چابهار گفت: به دنبال این هستیم که با ایران به عنوان یک همسایه تعاملات سیاسی و تجاری را توسعه دهیم.

به گزارش ایراف، رییس ترانزیت بین الملل وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست افغانستان گفت: برای رفع موانع و بررسی مشکلات پیش روی تجار و سرمایه‌گذاران به چابهار سفر کرده‌ایم تا با تفاهم در جهت توسعه روابط تجاری ایران و افغانستان گام‌های مثبت را برداریم.

محمدالله بختیار اظهار کرد: از اهداف اصلی سفر چند روزه به چابهار آشنایی با ظرفیت‌ها و پتانسیل سرمایه گذاری در این بندر مهم است تا بتوانیم ارتباطات را روز به روز بیشتر کنیم چون ایران همسایه و دوست خوبی برای ما است.

وی ادامه داد: ملا عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی نخست وزیر و رییس الوزراء حکومت سرپرست افغانستان در آبان ماه سال‌جاری به چابهار سفری تجاری و اقتصادی داشتند و این هیات با هدف اجرای تفاهمنامه و پیگیری موانع و مشکلات پیش رو و توسعه روابط به چابهار سفر کرده و امیدواریم با ایران بعنوان یک همسایه نیک و خوب تعاملات سیاسی و تجاری را توسعه دهیم.

وی افزود: کشور افغانستان محصور در خشکی است و بندر چابهار با توجه به متصل بودن به آب‌های آزاد اقیانوس هند می‌تواند کالای افغانستان را به دنیا صادر کند و خوشحال هستیم که مسئولان در چابهار همیشه تاکید بر توسعه روابط و تسهیل در تجارت دارند و سرمایه گذاران زیادی از این کشور در این بندراقیانوسی حضور دارند.

رییس ترانزیت بین الملل وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست افغانستان تاکید کرد: ایران فرصت خوبی برای توسعه افغانستان است برای همین هیات تجاری و فنی و اقتصادی افغانستان سفرها را در آینده بیشتر می‌کنند.

در این رابطه مطالعه دستور رئیس حکومت سرپرست افغانستان برای توسعه روباط اقتصادی با ایران پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=7277

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها