یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
ایرانی‌ها می‌توانند مانند افغان‌ها در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند

وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست افغانستان در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی استان خراسان رضوی گفت که روند صدور مجوز و طی مراحل اسناد تاجران و سرمایه گذاران تسهیل شده و تاجران ایرانی هم می‌توانند مانند یک افغان در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

به گزارش ایراف، «نورالدین عزیزی» سرپرست وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست افغانستان با «ابوالفضل چمندی» معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان رضوی و هیئت همراهش‌ متشکل از نمایندگان ادارات دولتی و بخش خصوصی ایران دیدار کرد.

در این دیدار همچنین «محمدیونس مهمند» معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان و «خان‌جان الکوزی» عضو هیئت مدیره این اتاق نیز حضور داشتند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست افغانستان، چمندی در این دیدار گفت: ما برای ارائه اطلاعات پیشرفت فعالیت در مورد توافقاتی که میان دو کشور در سفر اخیر «عبدالغنی برادر» معاون اقتصادی نخست وزیر و مقام ریاست وزارت صنعت و تجارت افغانستان صورت گرفته بود، آمده‌ایم و ما گام به گام برای تطبیق توافقات حرکت می‌کنیم.

اطلاعیه می‌افزاید معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان رضوی نیز در این دیدار روابط تجاری دو کشور را رو به رشد دانست.

عزیزی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از همسایگی نیک ایران و با تأکید به توازن در تراز تجارت و رفع موانع در عرصه تجارت میان دو کشور اظهار داشت: بعد از حکومت جدید در افغانستان زمینه افزایش دادوستد مساعد شده و با ظرفیتی که افغانستان و ایران در بخش‌های مختلف دارند، می‌توان میزان تجارت را افزایش داد.

وی همچنین اعلام کرد اکنون روند طی مراحل اسناد و صدور مجوز نسبت به گذشته سهل‌تر شده و سرمایه‌گذاران ایرانی نیز می‌توانند مانند یک افغان در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

گفتنی است که در حال حاضر ایران بزرگترین صادرکننده کالا به افغانستان است و افغان‌ها در صدر سرمایه‌گذاران خارجی در ایران قرار دارند.

در این رابطه مطالعه آمادگی ایران برای ایجاد خط پروازی با شرق افغانستان پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=6831

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها