یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
سرمایه‌گذاری ایرانیان در حوزه مسکن و شهرسازی در افغانستان- ایراف

به گزارش ایراف، حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت مسکن و شهرسازی طالبان با مسئولین شرکت ساختمانی سنپو ایران دیدار و گفتگو کرد.

مسئولان شرکت ایرانی خاطرنشان کردند که آماده سرمایه‌گذاری در زمینه سرپناه و عمران شهری در افغانستان هستند و در سایر کشورها نیز تجربه کافی در این زمینه دارند.

سرپرست وزارت مسکن و شهرسازی، اطلاعات جامعی را در مورد سرمایه‌گذاری در زمینه مسکن و شهرسازی افغانستان ارائه کرد.

حمدالله نعمانی اطمینان داد که وزارت مسکن و شهرسازی دولت سرپرست افغانستان تمام سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را برای سرمایه‌گذاری در مسکن، شهرک‌ها و شهرسازی در تمام ولایات کشور فراهم کرده و از آنها حمایت می‌کند.

نعمانی از سرمایه‌گذاران ایرانی خواست تا درخواست‌های خود و کار اولیه در زمینه سرمایه‌گذاری در افغانستان را از سفارت ایران در کابل آغاز کنند و اذعان کرد که سرمایه‌گذاران را به وزارت امور خارجه افغانستان معرفی خواهند کرد و اطلاعات کاملی در این باره خواهد داد.

به گفته رئیس شرکت ساختمانی سنپو، در شهرها، جاده‌ها، سدهای آبی و سایر پروژه‌های عمرانی در عمان، ازبکستان، عراق و سایر کشورها از جمله ایران کار کرده و تجربه کافی دارد.

دولت سرپرست افغانستان سعی دارد در حوزه‌های مختلف درهای این کشور را روی سرما‌یه‌گذاران خارجی باز کند. افغانستان کشوری توسعه نیافته است و احتیاج به سرمایه‌گذاران خارجی دارد.

پیشنهاد می شود: تشکیل کنسرسیوم ایرانی برای ورود و سرمایه‌گذاری در معادن افغانستان

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=19670

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها