یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
دومین قطار ترانزیتی افغانستان-ترکیه آماده حرکت است؛ عبور از ایران مشروط به همکاری راه‌آهن- ایراف

به گزارش ایراف، اداره راه آهن افغانستان در شبکه ایکس اعلام کرده که دومین قطار ترانزیتی افغانستان از مسیر ایران به مقصد ترکیه آماده، حرکت است.

این اداره با اشاره به همکاری کشورهای همسایه افغانستان آمرده است: ما علاوه بر انتقال کالاها، قلب‌ها را نیز به یکدیگر متصل می‌کنیم.

این در حالی است که اولین قطار ترانزیتی افغانستان به مقصد ترکیه در ایستگاه شمتیغ متوقف شده است.

در خصوص این موضوع «ایراف» با «مصطفی رضایی» مدیرعامل کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان به گفت‌وگو پرداخته است.

رضایی گفت: پس از اینکه اولین قطار ترانزیتی افغانستان به ترکیه به دلیل ناهماهنگی شرکت راه‌آهن دو هفته در مرز شرقی کشور گرفتار شد، براساس دستور دفتر رییس جمهور، وزیر راه و شهرسازی به موضوع ورود کرد.

وی افزود: همچنین نامه تعیین‌کننده نماینده ویژه وزارت راه و شهرسازی برای آغاز بهره‌برداری تجاری از محور ریلی خواف -هرات با پیگیری‌هایی که نماینده ویژه رییس جمهور در امور افغانستان و استاندار خراسان رضوی انجام دادند، تعیین و تکلیف صورت گرفت.

رضایی در ادامه توضیح داد: از این رو در روزهای جاری این قطار از نقطه صفر مرزی حرکتش را به سمت مرزهای غربی کشور برای خروج به سمت ترکیه آغاز خواهد کرد.

مدیرعامل کنسرسیوم توسعه ریلی در خصوص قطارهای ترانزیتی بعدی از افغانستان که وارد ایران می‌شود، مطرح کرد: بعد از تخصیص لکوموتیو کنسرسیوم برای خروج از کشور امکان حرکت قطارها است که در ادامه مشروط به همکاری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی انجام خواهد شد.

رضایی در نهایت خبر داد که در روزهای آتی دومین قطار ترانزیتی هم وارد کشور خواهد شد.

پیشنهاد می شود:همه چیز در مورد خط ترانزیتی افغانستان-ترکیه؛ چرا قطار هنوز متوقف است؟

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=17378

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها