یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
تکمیل خط‌آهن افغان-ترانس

به گزارش ایراف، «جسوربیگ چورییف» معاون وزارت حمل و نقل ازبکستان طی سخنانی در سومین نشست بین المللی تاشکند گفت: پروژه راه آهن افغانستان و پاکستان در سه سال آینده تکمیل خواهد شد.

عبداللطیف نظری، معاون فنی وزارت اقتصاد دولت سرپرست افغانستان نیز گفت: با تکمیل شدن پروژه خط‌آهن افغان-ترانس، افغانستان عملاً نقطه وصل تجاری میان کشورهای آسیای میانه و جنوبی می‌شود.

بخت‌الرحمن شرافت، رئیس اداره راه‌آهن افغانستان در شبکه ایکس خبر داد که با تجهیزاتی که به محل پروژه جدید راه آهن رسیده‌ است به زودی عملیات راه‌اندازی خط آهن جدید به سمت فرودگاه هرات آغاز می‌شود.

افغانستان پروژه‌ افغان-ترانس که از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه‌های دولت سرپرست افغانستان که سعی دارد این کشور را به کریدورهای منطقه متصل کند.

یکی از پروژه‌ها خط‌آهن خواف-هرات است. این خط راه‌آهن قرار است خواف در ایران را به شهر هرات در غرب افغانستان متصل کند. این راه‌آهن در چهار بخش ساخته می‌شود که دو بخش آن در خاک ایران و دو بخش در خاک افغانستان قرار دارد. جمهوری اسلامی ایران ساخت سه قطعه اول این پروژه را از محل کمک‌های خود به افغانستان تقبل نموده‌است. از این مسیر ریلی به عنوان احیاگر جاده ابریشم ریلی یاد شده است.

در این رابطه مطالعه ازبکستان خواستار شرکت روسیه در پروژه خط آهن افغان_ ترانس شد پیشنهاد می شود.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=17646

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها