شنبه 30 سرطان/تیر 1403 برابر با Saturday, 20 July , 2024
سفر «رئیسی» به پاکستان؛ تجارت ۱۰ میلیارد دلاری در دستور کار تهران-اسلام‌آباد- ایراف

رییس جمهور در جریان سفر به اسلام‌آباد تأکید کرد سطح روابط اقتصادی با پاکستان در سطح روابط سیاسی نیست و افزود که در این سفر برنامه‌ریزی یک ارتباط تجاری ۱۰ میلیارد دلاری را در دستور کار دارد.

به گزارش ایراف، «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور پیش از عزیمت به پاکستان و سریلانکا گفت: این سفر به دعوت رؤسای کشورهای پاکستان و سریلانکا انجام می‌شود. پاکستان کشور مهمی در منطقه آسیاست، کشوری مسلمان، دارای روابط تاریخی، تمدنی و اسلامی با جمهوری اسلامی ایران. ملتهای ایران و پاکستان روابط دیرینه‌ای با یکدیگر دارند.

وی در ادامه مطرح کرد: تاکنون روابط سیاسی، تجاری و اقتصادی خوبی با پاکستان داشته‌ایم. روابط منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خوبی با پاکستان داشته و همکاری‌های دوجانبه منطقه‌ای و فرامنقطه‌ای خوبی بین ما برقرار بوده است.

رییس جمهور اشاره کرد: ایران و پاکستان در موضوع حقوق بشر، دفاع از مردم مظلوم و مقتدر فلسطین مبارزه با تروریسم دیدگاه‌های مشترکی دارند در راستای سیاست همسایگی و سیاست ارتباط با کشورهای مسلمان و همسو معتقدیم که ارتباط با کشور دوست و برادر پاکستان باید ارتقا پیدا کند و اراده دو کشور نیز بر ارتقا روابط است.

وی تصریح کرد: گفت‌وگوهای ما با پاکستان در حوزه مسائل امنیتی، مرزی تجاری به ویژه در حوزه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی خواهد بود. سطح روابط اقتصادی با پاکستان به میزان سطح روابط سیاسی نیست و ما در این سفر برنامه‌ریزی یک ارتباط تجاری ۱۰ میلیارد دلاری را در نظر داریم.

وی تصریح کرد: مردم پاکستان مردمی متدین هستند و نسبت به امام و رهبری انقلاب علاقه بسیاری دارند. امنیت پاکستان را امنیت خود می‌دانیم. امنیت مرز ایران و پاکستان حتماً به نفع دو کشور و دو ملت است.

پیشنهاد می شود:استقبال مقامات پاکستان از رئیس‌جمهور ایران + فیلم

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=15101

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها