چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
معاون نخست وزیر ترکمنستان به اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که از پتانسیل ترانزیتی افغانستان در تجارت استفاده کند. نورمحمد امانیپسوف، معاون نخست وزیر ترکمنستان در سخنانی در اجلاس سران اتحادیه اروپا و آسیای میانه در چلپون آتا گفت: ما بررسی فرصت های ترانزیتی افغانستان را مهم می دانیم زیرا استفاده از آن نه تنها فرصت های جدیدی را ایجاد می کند، بلکه به توسعه اقتصادی این کشور نیز کمک می کند. امانیپسوف همچنین گفت: یکی از زمینه‌های اصلی همکاری در قالب "آسیای مرکزی - اتحادیه اروپا"، مشارکت تجاری و اقتصادی است و توسعه مسیرهای حمل‌ونقل به تحقق کامل پتانسیل‌ها در این حوزه کمک می‌کند. به گفته امانپسوف، توسعه این بخش کمک قابل توجهی به توسعه اقتصادی کشورها و همچنین روابط تجاری و اقتصادی بین آسیای مرکزی و اتحادیه اروپا خواهد کرد. وی تاکید کرد: مطالعه بانک اروپایی بازسازی و توسعه در مورد ارتباطات حمل و نقل پایدار بین اروپا و آسیای مرکزی که اخیرا در دومین مجمع اقتصادی آسیای مرکزی و اتحادیه اروپا ارائه مطرح شد، در این زمینه حائز اهمیت است.

معاون نخست وزیر ترکمنستان به اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که از پتانسیل ترانزیتی افغانستان در تجارت استفاده کند.

نورمحمد امانیپسوف، معاون نخست وزیر ترکمنستان در سخنانی در اجلاس سران اتحادیه اروپا و آسیای میانه در چلپون آتا گفت: ما بررسی فرصت های ترانزیتی افغانستان را مهم می دانیم زیرا استفاده از آن نه تنها فرصت های جدیدی را ایجاد می کند، بلکه به توسعه اقتصادی این کشور نیز کمک می کند.

امانیپسوف همچنین گفت: یکی از زمینه‌های اصلی همکاری در قالب “آسیای مرکزی – اتحادیه اروپا”، مشارکت تجاری و اقتصادی است و توسعه مسیرهای حمل‌ونقل به تحقق کامل پتانسیل‌ها در این حوزه کمک می‌کند.

به گفته امانپسوف، توسعه این بخش کمک قابل توجهی به توسعه اقتصادی کشورها و همچنین روابط تجاری و اقتصادی بین آسیای مرکزی و اتحادیه اروپا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: مطالعه بانک اروپایی بازسازی و توسعه در مورد ارتباطات حمل و نقل پایدار بین اروپا و آسیای مرکزی که اخیرا در دومین مجمع اقتصادی آسیای مرکزی و اتحادیه اروپا ارائه مطرح شد، در این زمینه حائز اهمیت است.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=140

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها