دوشنبه 1 اسد/مرداد 1403 برابر با Monday, 22 July , 2024
ارسال بار ترانزیتی افغانستان به سمت ترکیه بدون اطلاع کنسرسیوم ریلی-ایراف

به گزارش ایراف، پس از رد ادعای اخیر مدیران راه آهن مبنی بر ورود بدون هماهنگی قطار ترانزیتی از افغانستان، راه آهن شرق اقدام به خروج قطار از مرز و حمل یکسره قطار بدون اخذ مجوز از گمرک و حتی بدون پلمپ و چادرکشی نموده است.

روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت اداره راه آهن ایران اعلام کرد محموله‌های تجاری افغانستان با هدف رسیدن به ترکیه، از تهران عبور کرده است.

رسانه‌های ایرانی گزارش داده‌اند که با وجود عدم اخذ مجوز لازم از سوی کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان، این محموله‌ها به سمت مرز ایران با ترکیه حرکت کرده است.

حال شرکت راه آهن تصاویری منتشر کرده که بارگیری غیراستاندارد این محموله ترانزیتی توسط کنسرسیوم ریلی بوده است. در حالیکه کنسرسیوم ریلی در جریان حرکت این قطار نبوده است.

هفته‌هاست که بسیاری از مسئولان و کارشناسان از کارشکنی سازمان راه‌آهن در خصوص قطار ترانزیتی افغانستان صحبت می‌کنند. حتی مسئولین مختلف به این موضوع ورود کرده‌اند.

حال بدون اطلاع کنسرسیوم ریلی، شرکت راه‌آهن قطار را به حرکت درآورده و امروز هم بار دیگر کنسرسیوم را به کار نکرده متهم می‌کند.

در حالی که ایران از تحریم‌های اقتصادی رنج می‌برد و ورود ایران به کریدورهای منطقه با مشکل روبرو است. متاسفانه شرکت راه آهن با اینگونه اختلالاتی که ایجاد می‌کند، احتمال ورود ایران به کریدورهای منطقه را از بین خواهد برد.

پیشنهاد می شود: چرایی توقف قطار ترانزیتی افغانستان-ترکیه؛ ایرادات فنی یا بهانه‌های غیرفنی؟

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=18076

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها