چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
آمادگی یک شرکت آلمانی برای احداث پالایشگاه نفت و گاز در افغانستان

وزارت معادن و نفت افغانستان از تصمیم یک شرکت آلمانی برای ایجاد پالایشگاه در افغانستان خبر داد.

به گزارش ایراف، وزارت معادن و نفت افغانستان با انتشار اطلاعیه‌ای از دیدار وزیر معادن دولت سرپرست افغانستان با رئیس یک شرکت آلمانی در کابل خبر داد.

در اطلاعیه وزارت معادن و نفت دولت سرپرست افغانستان آمده است که شرکت آلمانی راک گرین یونایتد “Rock Green United” از علاقه خود برای سرمایه‌گذاری در حوزه معادن افغانستان و ایجاد یک پالایشگاه استاندارد نفت و گاز خبر داد.

انتقال و نصب دستگاه‌های آماری و نقشه برداری، اکتشاف معادن و برداشت ذخایر معدنی از دیگر موارد بررسی شده در این دیدار عنوان شد.

سرپرست وزارت معادن و نفت دولت سرپرست افغانستان با ابراز قدردانی از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در افغانستان اظهار داشت که این کشور منابع معدنی مختلف با ظرفیت‌های فراوانی دارد.

به گفته وی، افغانستان 200 هزار کیلومتر مربع حوزه نفت و گاز دارد که به پنج بخش و حوزه تقسیم شده است که تاکنون حوزه «آمو دریا» جهت اکتشاف و استخراج مورد استفاده قرار گرفته است.

به گفته وی، حوزه نفتی هرات دارای 23 هزار کیلومتر مربع مساحت است که جهت جلب سرمایه‌گذاری بیشتر به مزایده گذاشته شده است و تمام سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند با ارائه طرح و پروژه‌های خود در این حوزه و ایجاد پالایشگاه سرمایه‌گذاری کنند.

پیشنهاد می شود:علاقه و نیاز چین به معادن لیتیوم و مس افغانستان

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=6451

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها