یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
آسیب زمین‌لرزه‌ها به ۴۸ هزار خانوار

 دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشری سازمان‌ ملل متحد (اوچا) اعلام کرده که زمین‌لرزه‌های هرات به ۴۸ هزار خانواده و ۲۷۵ هزار نفر آسیب رسانده است.

به گزارش ایراف، دفتر هماهنگ‌‌کننده کمک‌های بشری سازمان ملل متحد (اوچا) با نشر گزارش شش ماهه‌ خود از تاثیرات اضطراری زمین‌لرزه‌ها در افغانستان خبر داده و گفته است که زمین‌لرزه‌های پی‌هم هرات در اکتبر سال گذشته، به ۴۸ هزار خانواده آسیب رساند.

در این گزارش آمده است که ۲۷۵ هزار نفر در ۹ منطقه مختلف ولایت هرات تحت تاثیر مستقیم این زمین‌لرزه‌ها و پس‌لرزه‌های آن قرار گرفتند.

در این گزارش، تاثیر شش ماهه اضطراری زمین‌لرزه‌های افغانستان از اکتبر ۲۰۲۳ تا آوریل ۲۰۲۴ به بررسی گرفته شده است.

اوچا گفته است که در زمین لرزه‌های هرات، حدود ۲۱ هزار و ۳۰۰ ساختمان عمومی از جمله تاسیسات بهداشتی و مدارس نیز آسیب دیده‌اند.

بر اساس این گزارش، در پی این زمین‌لرزه‌ها حدود ۳۷ هزار خانواده در این ولایت، مجبور به زندگی در زیر چادرها و فضای باز شدند که آسیب‌پذیری آنان را در برابر هوای سرد و خطرات ایمنی بیشتر ساخت.

دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشری سازمان ملل می‌گوید که این زمین‌لرزه‌ها جامعه‌ای را که قبلاً به شدت آسیب‌پذیر بود و ده‌ها سال به این‌سو با فقر و ناامنی غذایی دست‌وپنجه نرم می‌کرد، متاثر ساخت.

در بخش آخر این گزارش آمده است که افغانستان اکنون حدود ۳.۲ میلیون آواره داخلی، بیش از ۵۲ هزار پناهنده و حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ مهاجر در داخل کشور دارد.

درباره ی نیاز مالی 400 میلیون دلاری برای بازسازی مناطق زلزله زده هرات بخوانید.

 

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=16712

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها