به گزارش ایراف؛ در گزارش این سازمان آمده است که بیش از ۶۰۰هزار نفر در سیلاب‌های اخیر در بغلان متاثر شده‌اند که ۳۱۰هزار تن آنان کودک هستند.

سازمان جهانی حفاظت از کودکان همچنین می‌گوید که تیم‌های حفاظت از کودکان و مراکز درمانی سیار مجهز با تجهیزات بهداشتی را جهت رسیدگی به کودکان و خانواده‌های آسیب‌دیده از سیلاب‌ها در این ولایت، به محل فرستاده است.

بر اساس این گزارش، ارشد مالک، رییس این سازمان گفته است: «سیلاب آنی اخیر بسیاری از روستاها را درنوردید، خانه‌ها را از بین برد و مواشی را تلف کرد. کودکان نیز همه چیز را از دست دادند. خانواده‌هایی که هنوز از تاثیرات اقتصادی ناشی از خشک‌سالی سه سال اخیر رنج می‌برند، نیاز فوری به کمک دارند».

این سازمان می‌گوید که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، نزدیک به ۱۳هزار نفر در افغانستان تحت تاثیر رویدادهای طبیعی قرار گرفته‌اند.

سازمان جهانی حفاظت از کودکان، کمک‌های جامعه بین‌المللی را در این زمان (شرایط دشوار) حیاتی عنوان کرده است و همچنین می‌گوید که جامعه جهانی باید کمک‌های بیش‌تری را جهت رسیدگی به تاثیرات فوری و بلندمدت بحران اقلیمی در افغانستان متمرکز کند.

این در حالی است که بر بنیاد گزارش اخیر سازمان جهانی غذا، در سیلاب‌های دو روز گذشته، تنها در ولایت بغلان بیش از ۳۰۰ نفر جان باخته‌اند و تعدادی هم تا اکنون ناپدید هستند.

فراخوان سازمان همکاری اسلامی برای کمک فوری به سیل‌زدگان افغانستان

در همین حال سازمان همکاری اسلامی از کشورهای عضو این سازمان، کشورهای جهان و نهادهای امدادرسان درخواست کرده که برای سیل‌زدگان در افغانستان کمک‌های فوری ارسال کنند.

همچنین آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد با خانواده‌های قربانیان سیلاب در ولایت بغلان، ابراز همدردی کرده است.

استفان دو جاریک، سخن‌گوی دبیرکل سازمان ملل متحد عصر دیروز (شنبه، ۲۲ ثور/اردیبهشت) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که آقای گوترش از تلفات سیلاب در ولایت بغلان «غمگین» شده است.

نزدیک به ۶ هزار خانه ویران شده است

در همین حال سهیل شاهین، رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید که در پی جاری شدن سیلاب‌های اخیر در ۱۰ ولسوالی بغلان، دست‌کم ۲۳۴ تن جان باخته‌اند و حدود ۲۴۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

شاهین شنبه‌شب، ۲۲ ثور/ اردیبهشت در بیانیه‌ای نگاشته که این سیلاب‌ها همچنان پنج هزار و ۹۹۶ خانه را در این ولایت تخریب کرده است.

به گفته وی، سه هزار و ۹۹۵ خانه به‌گونه کلی و دو هزار و یک خانه هم قسماٌ تخریب شده است.

پیشنهاد می شود: تلفات سیل در افغانستان به ۳۰۰ نفر رسید

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=19191

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها