پردیس سینمایی ملل، نماد همدلی ملت‌های ایران و افغانستان-ایراف نیوز

به گزارش ایراف؛ پردیس سالن سینمایی بازار بزرگ ملل در محله گلشهر مشهد، بزرگترین محله‌ مهاجرنشین ایران عصر روز گذشته افتتاح شد.

گلشهر بزرگ‌ترین محله مهاجرنشین ایران است، مهاجرانی که بیش از ۴دهه است در آن زندگی می‌کنند و روابط خوبی با همسایه‌های ایرانی خود دارند. تمرکز حضور مهاجران در این سال‌ها باعث شده است بسیاری از نخبگان و چهره‌های مهاجران افغانستانی که این روزها در افغانستان و دیگر کشورهای جهان حضور دارند، روزگاری در مشهد زندگی کرده باشند.

محمد حسین‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مراسم افتتاح این پردیس سینمایی با اشاره به اهمیت سینما اظهار کرد: پردیس سینمایی ملل تفاوت زیادی با سایر سالن‌های سینمایی در کشور دارد، چرا که به نوعی نماد وحدت و همدلی ملت ایران و افغانستان است؛ ما و ملت افغانستان هم زبان هستیم و عمر این دوستی به سالیان دور باز می‌گردد.

وی ادامه داد: دلبستگی ایران و افغانستان نزدیک است و دو ملت در دفاع از حرم درکنار یکدیگر ایستاده‌اند و دشمنی و توطئه‌های استعمارگران نمی‌تواند این دو ملت را از یکدیگر جدا کند؛ امیدوارم  شاهد توجه شهردار منطقه به مناطق کم برخوردار منطقه گلشهر و همسایه آن مانند شهرک رجایی  به واسطه حضور اقوام محتلف و نخبگان نیز باشیم.

بر اساس اعلام اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، مشهد بعد از تهران دارای بیشترین شمار مهاجران خارجی است و نزدیک به ۴۰۰ هزار تبعه خارجی دارای مدارک شناسایی و اقامت شامل کارت آمایش، گذرنامه، گذرنامه خانواری و برگه سرشماری هستند که مشخصات آنها در سامانه “سیام” وزارت کشور ثبت شده است و به عنوان اتباع قانونی در مشهد اقامت دارند.

همچنین حدود ۳۰۰ هزار تبعه خارجی فاقد مدرک هویتی در مشهد شناسایی شده‌اند که افراد دارای گذرنامه با تاریخ منقضی شده نیز در این میان هستند و به عنوان اتباع غیرمجاز تلقی می‌شوند که البته در ماه‌های قبل حدود ۱۰۰ هزار نفر از این تعداد به کشورشان بازگردانده شدند.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=27714

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها