یکشنبه 31 سرطان/تیر 1403 برابر با Sunday, 21 July , 2024
حمله نظامی ایران حق مشروع این کشور و درس عبرتی برای رژیم صهیونیستی بود- ایراف

در ادامه واکنش‌های گسترده سازمان‌ها، شخصیت‌ها و نهادهای رسمی افغانستان به حمله جمهوری اسلامی ایران به سرزمین های اشغالی، شورای علمای شیعه افغانستان نیز با انتشار بیانیه ای با اشاره به عملیات «وعده صادق» تصریح کرد که حمله نظامی ایران، حق مشروع این کشور و درس عبرتی برای رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش ایراف، شورای علمای شیعه افغانستان در بیانیه‌ای نوشت بحران خاورمیانه، امروزه تمام جهانیان را درگیر و نگران ساخته، وجدان‌های بشریت و آزادگان عالم را به شدت می‌آزارد، و تا آنجا نگرانی‌ها را جدی ساخته است که بعضی احتمال وقوع جنگ جهانی سوم را در سایه این بحران پیش‌بینی می‌ نمایند؛ تردیدی نیست که منشأ این بحران اعلامیه بالفور و تعبیه غده سرطانی اسرائیل برای تأمین منافع نامشروع جهان غرب و فراهم نمودن زمینه برتری‌طلبی نژادی یهود در قلب جهان اسلام می‌باشد.

متن کامل بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان به شرح زیر است:

نپذیرفتن قطعنامه‌های سازمان ملل متحد از سوی رژیم غاصب اسرائیل و حمایت بی‌دریغ غرب از ماجراجویی‌ها و خودسری‌های آن ریشه در اهداف پلید فوق داشته و سرپیچی‌های رژیم اسرائیل از قطعنامه سازمان ملل متحد(مجمع عمومی و شورای امنیت) تا کنون به 131 قطعنامه می‌رسد که موارد استقلال فلسطین، جلوگیری از شهرک‌سازی، خودداری از غصب سرزمین‌های فلسطینی‌ها و پرهیز از خشونت و نقض حقوق بشری و محاصره آنها را در بر می‌گیرد.

حد وسیعی از شرارت‌ها که توسط اسرائیل جانی صورت گرفته است، در تاریخ جهان کاملاً بی‌سابقه است. مخصوصاً در 6 ماه اخیر بعد از حرکت ناگزیر “طوفان الاقصی” توسط حماس، رژیم صهیونیستی عملاً و به شهادت برخی از سران کشورها و ملل آزاده، به صورت صریح و آشکارا، به نسل‌کشی مردم غزه پرداخته و حامیانش را نیز شرمسار ساخته است، از جمله آمریکا از اسرائیل خواست که بیش از این مرتکب جنایات جنگی نشود.

شرارت‌های رژیم صهیونیستی اسرائیل به حدی رسید که با زیر پا گذاشتن حقوق دیپلماتیک و نقض حاکمیت ملی کشورها بر خلاف قوانین نافذه بین‌المللی به مرکز دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در سوریه حمله کرد که به منزله حمله به خاک یک کشور مستقل تلقی می‌شود.

از جانب دیگر، با اعمال نفوذ برخی کشورهای قدرتمند حامی اسرائیل، شورای امنیت ملل متحد نتوانست موضع قاطعی درقبال تخلف آشکارای اسرائیل از قوانین بین‌المللی اتخاذ نماید، به قول نمایندگان بعضی اعضای برجسته شورای امنیت در اجلاس روز یکشنبه اخیر، برخورد انفعالی و شرم‌آور شورای امنیت با این قضیه موجب گردید که جمهوری اسلامی ایران بر اساس ماده 51 منشور ملل متحد با استفاده از “حق دفاع مشروع از خود” در یک اقدام قاطع و قوی پاسخ لازم را به اسرائیل بدهد.

شورای علمای شیعه افغانستان اقدام جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به حمله اسرائیل به مرکز دیپلماتیک ایران در دمشق را حق مشروع این کشور و گامی در جهت جلوگیری از بی‌ثباتی بیشتر در خاورمیانه و درس عبرتی برای اسرائیل و حامیان آن می‌داند.

بی تردید پاسخ ایران به حمله تجاوز کارانه رژیم صهیونیستی، قدرت برتر نظامی ایران و پوشالی بودن ادعای رژیم اسرائیل مبنی بر در اختیار داشتن لایه‌های مختلف دفاعی را به اثبات رسانیده و مایه امیدی شد به ملل تحت ستم و تهدید؛ و گامی است در جهت جلوگیری از نسل‌کشی بیشتر در غزه. لذا شورای علمای شیعه افغانستان از همه جوانب ذی‌دخل، مخصوصاً شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌خواهد که تمام اقدامات مناسب را برای جلوگیری از گسترش بحران، توقف قتل‌ عام مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه و گردش چرخه خشونت انجام دهند.

شورای علمای شیعه افغانستان

پیشنهاد می شود: خواجه آصف: پاسخ به تجاوزهای اسرائیل حق مشروع ایران است

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=14332

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها