چهارشنبه 3 اسد/مرداد 1403 برابر با Wednesday, 24 July , 2024
حمایت بنیاد محصلین افغان از مسیح حمیدی | نگاهی به افتخارات افغانستانی‌ها در المپیاد‌های ایران

محمد مسیح حمیدی نفر اول المپیاد ریاضی و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف گفت: در دوره کارشناسی «بنیاد محصلین افغان در ایران» با مدیریت «دکتر احمدشاه فرهت» از من حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری ایراف، محمد مسیح حمیدی دانشجوی افغانستانی مقطع کارشناسی ارشد ریاضی محض شاخه نظریه اعداد در دانشگاه صنعتی شریف موفق شد در رقابت با هزار و ۶۷۷ برگزیده از ۱۰ دانشگاه کشور، مقام اول را به دست آورد.

 

این دانشجوی نخبه افغانستانی می‌گوید: در مقطع کارشناسی با رتبه ۸۱۱ گروه ریاضی در رشته ریاضی وارد دانشگاه صنعتی شریف شدم و توانستم با حمایت مالی «بنیاد محصلین افغان در ایران» با مدیریت «دکتر احمدشاه فرهت» است، ادامه تحصیل بدهم.

 

حمیدی که هم اکنون ترم دوم کارشناسی ارشد رشته ریاضی محض شاخه نظریه اعداد دانشگاه صنعتی شریف است در ادامه افزود: دوره کارشناسی ارشد را بورسیه شدم و انشالا قصد دارم پایان نامه خود را در رابطه با شاخه نظریه اعداد کار کنم.

نگاهی به تاریخچه افتخار آفرینی افغانستانی

مسیح حمیدی تنها نخبه افغانستانی نیست که در طول این سال‌ها توانسته در رقابت‌های علمی ایران افتخار آفرینی کند، در این گزارش نگاهی می‌کنیم به تاریخچه مدال آوران ریاضی دانش‌آموزان و دانشجویان افغانستانی در مدارس و دانشگاه‌های ایران.

 

۱- عبدالرزاق وحیدی، مدال برنز دانشجویی، سال ۱۳۷۲، فوق لیسانس دانشگاه اصفهان. او در دوره ریاست جمهوری اشرف غنی، وزیر مخابرات افغانستان بود.

 

۲- علیرضا بیات، مدال برنز المپیاد دانشجویی، سال ۱۳۸۱، فوق لیسانس دانشگاه فردوسی مشهد.

 

۳- محمدکاظم انوری، مدال طلای المپیاد دانشجویی، سال ۱۳۸۳، فوق لیسانس دانشگاه فردوسی مشهد. او از نخبگان جامعه مهاجران افغانستانی در ایران است که سال‌هاست در دانشگاه فردوسی مشهد و دیگر دانشگاه‌های این شهر به دانشجویان ریاضی درس می‌دهد.

 

۴- زینب مودودی، مدال طلای المپیاد دانش‌آموزی، سال ۱۳۷۹، دانشجوی دکتری ریاضی محض دانشگاه فردوسی مشهد.

 

۵- مصطفی حسینی، مدال برنز المپیاد دانشجویی، سال ۱۳۹۳، دانشجوی دکتری آمار دانشگاه فردوسی مشهد.

 

۶- رضوانه حسین زاده در المپیاد ریاضی سال ۱۳۹۹ رتبه پنجم را آورده است.

 

۷- محمد مسیح حمیدی، مدال طلای المپیاد دانشجویی، سال ۱۳۹۹، دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه صنعتی شریف.

لینک کوتاه: https://irafnews.com/?p=166

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها